hunter fox
hunter lion
hunter eagle

Jak vybavit byt pro úspěšný pronájem?

Otázka, která trápí většinu majitelů, kteří začínají s pronajímáním svého bytu a nemají v této oblasti dostatečné zkušenosti.

Chystáte se pronajmout byt, ale nejste si jistí, jestli ho pronajímat s vybavením, nebo bez? V našem článku naleznete odpověď na tuto klíčovou otázku.

Kdo bude Váš nájemník?

Základní otázka, kterou si musíte položit, je jaká je Vaše cílová skupina - budou to studenti, mladý pár, velká rodina, manažer zahraniční firmy a nebo dělníci? Podle toho je vhodné byt vybavit. Například studenti mají mnohem nižší nároky na vybavení bytu, stačí jim postel, skříň a psací stůl s židlí, přičemž nábytek může být klidně starší. Oproti tomu velká rodina již bude mít pravděpodobně svůj vlastní nábytek i spotřebiče - většinou pak tedy hledá nevybavené byty, které si zařídí podle sebe.

Interiér a barvy

Z našich zkušeností doporučujeme byty ladit do nadčasových neutrálních barev (bílá, pastelově hnědá, světle šedá či krémová). Těmito barvami nic nepokazíte a dají se sladit s většinou nábytku, takže celkový dojem bytu osloví více zájemců, kteří si v případě, že je byt nevybaven, mohou doplnit byt svým nábytkem, aniž by celkový vzhled bytu působil nevkusně.

Zařízení bytu

Základním vybavením každého bytu je kuchyňská linka s troubou a sporákem. Pokud chcete byt pronajímat s minimálním vybavením, doporučujeme zájemcům nabídnout flexibilitu týkající se lednice a pračky - na základě požadavku od zájemce tyto spotřebiče dokoupíte. Většina zájemců, kteří mají svůj vlastní nábytek, totiž disponují i vlastními spotřebiči a může se stát, že budete lednici s pračkou kupovat zbytečně. 

A co postel? Pokud se nejedná o byt určený studentům či dělníkům, postel nedoporučujeme. Většina zájemců má vlastní postel nebo alespoň matraci a často se setkáte s tím, že nájemníci budou požadovat novou matraci, protože (pochopitelně) odmítnou spát na matraci po předchozích nájemnících.

Úložné prostory

Vestavěné skříně jsou ideálním řešením pro malometrážní byty. Narozdíl od ostatního nábytku se zde vyplatí investovat do kvalitního materiálu - tím, že zůstávají na místě, hrozí menší riziko poškození a budou Vám i nájemníkům sloužit dlouho.

Také je vhodné zařídit předsíň alespoň tak, aby si nájemník měl kam odložit boty nebo kabát - vyhnete se pak jeho vlastní snaze o navrtání háčků, mokrých botách na parketách a pod.

Velikost bytu

Berte v potaz velikost bytu, hlavně u malometrážních bytů dispozice 1+kk a 1+1. Zde je vhodné uvažovat na rozložitelným gaučem sloužícím jako postel, ale mějte na paměti, že se velmi rychle opotřebuje.

Naše doporučení

Při vybavování bytu se řiďte jednoduchým pravidlem KISS (keep it simple stupid) - hledejte tu nejjednodušší cestu a zbytečně si to nekomplikujte.

Byt vybavte pouze základním nábytkem - kuchyňská linka, trouba se sporákem, vestavěné úložné prostory, případně botník a věšák. Zájemcům dejte možnost si vybrat, jestli dodáte i lednici a pračku, či nikoliv - nekupujte je zbytečně předem. Důležité je poskytnout zájemcům flexibilitu a je vhodné, aby nájemník do bytu investoval a pořídil si vlastní nábytek - tím si vytvoří hlubší vztah s bytem a bude pro něj těžší byt opustit.

Stejně tak se vyhnete zbytečným problémům s opravami nebo výměnou již vysloužilého nábytku - nájemník si svůj vlastní nábytek bude obměňovat sám. 

Pokud si nejste jisti, jak byt vybavit, zavolejte nezávazně kterémukoliv z našich makléřů a rádi Vám poradíme.

Věděli jste, že během koronakrize nejrychleji obsadíte byt s pomocí virtuálních prohlídek?

Během tohoto náročného období je u nás tato nadstandardní služba součástí každé zakázky ZDARMA.

Rádi byste dostávali novinky ze světa realit do emailu? Zapište se a příště si je přečtete jako první!

Trendy na trhu určujeme MY

 Jako první na světě jsme prodali byt za bitcoin

Jsme průkopníci v oboru.

 Virtuální prohlídky pro všechny 

V době koronakrize jsme zpřístupnili prohlídky na dálku pro všechny ZDARMA

 Nejmodernější technologie v akci 

Námi prezentované nemovitosti vypadají úchvatně

our peopleour peopleour peopleaboutus25

O nás

Plníme klientům sny od roku 2012.

Byty dokážeme prodat rychleji než konkurence, a to ne pouze díky lepším fotografiím a důsledněji připraveným inzerátům. Je to zejména výsledek přístupu našich makléřů, který se zakládá na zájmu o potřeby klienta, férovém jednání a plnění svých slibů.

Do realit přinášíme tak dlouho chybějící spolehlivost a lidské jednání, které vycházejí z našich vnitřních hodnot společnosti. Už bylo na čase, aby někdo začal. Taky to tak vidíte?

Využíváme a zavádíme nejnovější technologie mezi prvními v Česku. Jako první jsme začali přijímat kryptoměny a jako první na světě jsme za ně prodali byt. Virtuální prohlídky, záběry dronem nebo profesionální virtuální staging jsou pojmy, kterými žijeme denně již léta.

Sídlíme v příjemných kancelářích v samotném centru města, přijďte nás někdy navštívit

Řídíme se hodnotami jako když jde o život

Nasloucháme Vám

Ptáme se na vše do detailů a nasloucháme Vašim potřebám tak, abychom Vám dokázali poskytnout tu nejlepší službu v oblasti nemovitostí v České republice.

Držíme slovo

Neslibujeme nic, co nemůžeme splnit. A co Vám naopak jednou slíbíme, to i dodržíme. Naše slovo je pro nás posvátné a zakládáme si na čestném jednání.

Ctíme slušnost

Slušnost je pro nás primární hodnotou. Respekt k druhé straně a lidský přístup, to je to, co klientům nabízíme, ale i to, co od svých partnerů očekáváme.

Kdo je členem naší rodinky?

My se postaráme o Váš dům, zatím co vy se staráte o  Váš domov.

Nabídněte s námi Vaši nemovitost.

google
yahoo
facebook
stripe
coinidol